دوره‌ی معرفی بهترین کتاب‌های مقدماتی فلسفه [5 جلسه]

شاید برای‌تان جالب باشد این قضیه که از همان ابتدا تا همین روز گذشته، مسیج‌های متعددی برای من آمده مبنی بر این‌که برای شروع فلسفه چه باید کرد. البته که من حدود دو سال پیش نوشتاری با همین عنوان – بهترین کتاب‌های مقدماتی برای شروع فلسفه – نوشته و منتشر کرده‌ام، اما گویا هنوز هم بسیاری از مخاطبین ما مانده‌اند در این‌که واقعاً به چه ترتیبی باید کتاب‌ها مطالعه شوند. از همین رو درصدد برآمدم که یک دوره‌ی جداگانه به این موضوع اختصاص دهم.

در طی 5 جلسه خواهم گفت که چه کتاب‌هایی و با چه ترتیبی بهتر است برای آغاز یادگیری فلسفه مطالعه شوند. البته که بیشترِ تمرکز من روی تاریخ فلسفه و در کل مباحث فلسفی است، اما این مسئله نباید به این معنی برداشت شود که یادگیری فلسفه صرفاً یادگیری مباحث فلسفی و تاریخ فلسفه است؛ نه. باور من این است که علاقه‌مند به فلسفه و بهتر است بگویم پیگیرِ فلسفه بهتر است افزون بر تاریخ فلسفه، خود نیز اندیشه داشته باشد. اگر روزی از او پرسیدند که X در فلسفه چیست، صرفاً نگوید فلان فیلسوف یا فلان نحله‌ی فکری راجع‌به X چنین نظری دارد، بل خود نیز استدلال کند که چرا X را به این معنی می‌فهمد.

در آخر قابل‌ذکر است که خریداران این دوره، هر پرسشی اگر دارند می‌توانند پرسش‌شان را از طریق یکی از راه‌های ارتباطی با من در میان بگذارند تا اگر پرسش‌شان در سطح دانش اندک بنده بود، پاسخ دهم.

جلسات دوره

مقدمه  =  16 دقیقه و 51 ثانیه [رایگان]

معرفی کتاب‌های مقدماتیِ مقدماتی و مقدماتیِ پیشرفته = 17 دقیقه و 58 ثانیه [غیررایگان]
کتاب‌های تاریخ فلسفه‌ی مقدماتی و تاریخ فلسفه‌ی پیشرفته =  19 دقیقه و 31 ثانیه [غیر رایگان] 
کتاب‌های جزئی برای نحله‌های فکری مختلف = 21 دقیقه و 54 ثانیه [غیر رایگان]
کتاب‌های جزئی‌تر برای شرح افکار فلاسفه‌ی بزرگ =  29 دقیقه و 36 ثانیه [غیر رایگان]

سایر مشخصات

  • نوع فایل: صوت
  • مناسب برای: نوآموزان
  • پشتیبانی پس از خرید: دارد

برای دانلود فایل‌ها، لطفاً ابتدا پرداخت را انجام دهید. پس از پرداخت، لینک‌های دانلود به‌صورت خودکار برای شما نمایش داده می‌شوند. پس از کلیک روی لینک‌ها دانلود، به صفحه‌ی جدیدی منتقل می‌شوید که در آن صفحه هم امکان پخش آنلاین صوت وجود دارد و هم البته دانلود فایل.

برای پرداخت و دانلود از لینک زیر استفاده کنید: