موسیقی

8 واقعیت درباره‌ی لوچانو پاواروتی + معروف‌ترین آهنگ‌های پاواروتی

لوچانو پاواروتی از بزرگ‌ترین خوانندگان تنور اپرا در قرن بیستم بود که در سال 2007 درگذشت. شهرت این خواننده‌ی ایتالیایی به‌گونه‌ای است که نام اپرا برای بسیاری از کسانی که با این سبک موسیقی خیلی آشنایی ندارند تداعی‌کننده‌ی اوست. این نوشتار بر روی 8 واقعیت در مورد بیوگرافی بیوگرافی پاواروتی تمرکز دارد. درصورتی‌که خواهان آن هستید که اطلاعات‌تان در مورد این خواننده‌ی اپرا را افزایش دهید با من تا انتهای این نوشتار همراه باشید.

زندگی پاواروتی

1- پاواروتی در سال 1935 متولد شد

لوسیانو پاواروتی
نوزادی لوسیانو پاواروتی

اولین چیزی که در بیوگرافی پاواروتی باید ذکر کرد تاریخ تولد اوست. لوسیانو پاواراتی در 12 اکتبر سال 1935 در مودنا ایتالیا از پدری که خواننده‌ی تنور آماتور بود و مادری که در کارخانه سیگار کار می‌کرد متولد شد. جالب آن‌که در همان دوران، فرناندو، پدر پاواراتی، به‌سبب صدای بسیار خوبی که داشت می‌توانست خوانندگی را دنبال کند اما از آن‌جا که فردی عصبی‌مزاج بود موفق به این کار نشد.

2- اولین موفقیت پاواروتی مربوط به سال 1955 است

لوسیانو پاواروتی
جوانی لوسیانو پاواراتی

پاواراتی اولین موفقیت خود در موسیقی را در سال 1955 کسب کرد، زمانی که در گروه موسیقی Corale Rossini عضویت داشت. Corale Rossini گروهی در شهر مودنا بود و اتفاقاً پدر پاواروتی نیز سابقه‌ی عضویت در آن را داشت. پاواراتی در این سال توانست در مسابقات Eisteddfod (مسابقات موسیقی در کشور ولز) مقام اول را کسب کند. خود پاواراتی بعدها اظهار داشت که این موفقیت تأثیر بسیاری بر او نهاده و راه را برای حرفه‌ای‌شدن‌اش هموار کرده است.

3- آغاز فعالیت حرفه‌ای پاواراتی مربوط به اجرای  La Boheme است

فعالیت حرفه‌ای پاواروتی با اجرای نقش رادولفو در La Boheme در اپرایی کوچک آغاز شد. همچنین پاواراتی اولین نقش خود در تالار اپرای سلطنتی لندن (Royal Opera House) را نیز در نقش دی‌استفانو در سال 1963 بازی کرد.

بیشتر بخوانید: بهترین آهنگ‌های بلوز

4- در سال 1977 پاواروتی به یکی از تاریخی‌ترین موفقیت‌های تلویزیونی دست یافت

به‌تدریج پاواراتی وارد تلویزیون شد و برنامه‌های متعددی را اجرا کرد، اما در مارس 1977 بود که یکی از پرمخاطب‌ترین برنامه‌ها را در نقش رادولفو ایفا کرد و به موفقیتی تاریخی در تلویزیون دست یافت.

5- درسال 1982 پاواروتی در فیلم بله جورجیو بازی کرد

لوسیانو پاواروتی
لوسیانو پاواراتی و همسر اول‌اش در مراسم تبلیغاتی فیلم بله جورجیو

اوایل دهه 80 میلادی بود که پاواراتی با بازی در فیلم بله جورجیو (Yes, Giorgio) فعالیت در سینما را نیز تجربه کرد. البته این فیلم مورد استقبال قرار نگرفت و منتقدان زیادی نیز آن را به باد انتقاد گرفتند.

6- سال 1986 مقارن با نمایش آثار نقاشی پاواراتی بود

pavarotti
یکی از آثار لوسیانو پاواروتی موسوم به Portifino

نقاشی یکی از سرگرمی‌های مورد علاقه‌ی این خواننده‌ی تنور بود. جالب آن که او توانست در سال 1986 چند اثر خود را به همراه آثار برخی از نقاشان مودنا در نیویورک به نمایش بگذارد.

7- پاواروتی در گروه سه تنور برای جام جهانی 1990 خواند

pavarotti
گروه سه تنور

در سال 1990 واقعه‌ای جالب در زندگی پاواراتی اتفاق افتاد. او با دو خواننده‌ی تنور اسپانیایی با نام‌های خوزه کاراراس و پالسیدو دومینگو اپرایی برای جام جهانی 1990 اجرا کرد که اتفاقاً این اپرا بسیار مورد استقبال قرار گرفت. پاواراتی به همراه این دو خواننده مدتی در گروه سه تنور (Three Tenors) فعالیت داشت و موفقیت‌های بسیاری از جمله جایزه گرمی کسب کرد.

8- پاواروتی در سال 2007 درگذشت

آخرین اجرای پاواراتی مربوط به فوریه‌ی 2006 در المپیک زمستانی است. او در جولای 2006 بود که دریافت به سرطان پانکراس مبتلا است و یک سال بعد در 6 سپتامبر 2007 درگذشت.

بیشتر بخوانید: بهترین موسیقی‌های کلاسیک

معروف‌ترین آهنگ‌های پاواروتی

************

************

***********

************

**********

آرش شمسی

هست از پسِ پرده گفت‌وگوی من و تو ||| چو پرده برافتد نه تو مانی و نه من

نیازی به ثبت ایمیل نیست. لطفاً دیدگاه‌تان را بنویسید.

guest

نیازی به ثبت ایمیل نیست. لطفاً دیدگاه‌تان را بنویسید.

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده‌ی تمامی دیدگاه‌ها